poniedziałek, 17 Luty 2020

13 nowych karetek dla Meditransu

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie wzbogaciła się o 13 nowych karetek. Na ich zakup samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 6,6 mln zł. W uroczystym przekazaniu pojazdów wzięli udział marszałek Adam Struzik oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

To największy tego typu zakup na Mazowszu. I bardzo potrzebny, bo w sytuacji ratowania życia liczy się przede wszystkim czas. Im szybciej ratownicy dotrą do pacjenta, tym większa szansa na udzielenie mu pomocy. Dlatego inwestowanie w nowoczesne karetki i profesjonalny sprzęt jest dla nas jednym z priorytetów – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Pojazdy z nowoczesnym wyposażeniem

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego do warszawskiego Meditransu trafi 13 nowych samochodów marki MAN, które zastąpią stare, wysłużone pojazdy. Każdy będzie wyposażony w najnowszej generacji sprzęt medyczny, taki jak: transportowe defibrylator, respirator i nosze, urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, transporter, a także krzesełko kardiologiczne samojezdne.

To niezwykle ważne, aby w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia pacjenci mieli zapewnioną pomoc na najwyższym poziomie. Dlatego tak bardzo się cieszę, że dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Mazowieckiego do naszego warszawskiego Meditransu trafią kolejne nowoczesne ambulanse – dodaje członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

Bezpieczeństwo pacjentów, komfort ratowników

Karetki będą obsługiwać warszawskie i okołowarszawskie oddziały Meditransu: Śródmieście (2 karetki), Mokotów Osiedle Stegny, Bielany Osiedle Wrzeciono, Praga Północ, Ursynów, Bemowo, Białołęka Piekiełko (2 karetki),Targówek Osiedle Podgrodzie, Piaseczno, Pruszków oraz Góra Kalwaria.

Warszawski Meditrans systematycznie się rozwija. W kwietniu uruchomił 2 stacje wyczekiwania i 4 zespoły ratownictwa medycznego (ZRM) w powiecie pruszkowskim oraz 4 stacje i 5 zespołów w powiecie piaseczyńskim. Natomiast od września działają kolejne 2 stacje i 2 ZRM w Konstancinie Jeziornie i Rembertowie. Obecnie WSPRiTS „Meditrans” SPZOZ tworzą, stacjonujące w 36 miejscach wyczekiwania, 74 zespoły ratownictwa medycznego.

Nowe ambulanse to przede wszystkim podniesienie zdolności operacyjnej oraz jakości świadczonych usług medycznych na rzecz mieszkańców Warszawy i okolic. Inwestycja wpłynie też na większy komfort pracy zespołów ratownictwa medycznego.


Nasi partnerzy