sobota, 08 sierpnia 2020

Marszałek w roli nauczyciela

Niecodzienną lekcję wiedzy o społeczeństwie miała młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie. O samorządzie terytorialnym i potencjale Mazowsza opowiedział uczniom marszałek Adam Struzik. Podczas spotkania nie zabrakło też ciekawostek związanych z naszym regionem oraz quizu wiedzy o województwie.

Marszałek Adam Struzik, w przystępny sposób, przybliżył uczniom tematykę samorządności. Opowiedział o strukturze i zadaniach samorządu Mazowsza. Wyjaśnił też na czym polega nowy podział statystyczny województwa i jakie z tego faktu korzyści płyną dla mieszkańców. Uczniowie dowiedzieli się również o tym, jakimi symbolami posługuje się Mazowsze, skąd pochodzi jego nazwa, czym się charakteryzuje i z czego słynie. Otrzymali także garść informacji o potencjale gospodarczym i przyrodniczo-kulturalnym, jakim dysponuje nasze województwo. Na zakończenie spotkania mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o regionie w krótkim quizie o regionie.

– Miło jest obserwować, jak ciekawa świata i tego, co się wokół niej dzieje, jest mazowiecka młodzież. Prowadząc „Lekcje o Mazowszu” mam szansę lepiej poznawać młodych Mazowszan, i za każdym razem przekonuję się, że w naszym regionie mamy naprawdę ambitnych i ciekawych świata młodych ludzi –
podkreślił marszałek Adam Struzik.Nasi partnerzy