niedziela, 31 maja 2020

Pościg za nietrzeźwym kierowcą

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca, którego zatrzymali wczoraj podczas pościgu policjanci ze Zwolenia. 69-letni kierowca jechał 128 km/h w terenie zabudowanym, nie reagował na sygnały nakazujące do zatrzymania pojazdu i próbował zgubić jadących za nim funkcjonariuszy. Teraz odpowie on za jazdę po alkoholu, nie zatrzymanie się do kontroli i przekroczenie prędkości.

Wczoraj popołudniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Strykowice Górne zwrócili uwagę na poruszający się z dużą prędkością samochód marki opel. Pomiar laserowym miernikiem prędkości pokazał, że kierowca jechał 128 km/h, więc policjanci próbowali zatrzymać kierującego, ten niereagował na sygnały i gwałtownie przyspieszył. Wówczas rozpoczął się kilkunastokilometrowy pościg. Ostatecznie kierowca został zatrzymany, okazało się, że 69–letni mieszkaniec Warszawy był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili kierującemu dalszą jazdę, a jego samochód został odholowany na policyjny parking, a on sam zatrzymany za popełnione przestępstwa.

Mieszkaniec Warszawy stanie przed sądem, za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz przekroczenie prędkości. Grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat lub kara pozbawienia wolności do 5 lat.


Nasi partnerzy