sobota, 08 sierpnia 2020

Pościg za złodziejem ulicami Płocka

Wczoraj wieczorem płoccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po pościgu zatrzymali 33- letniego płocczanina, sprawcę kradzieży paliwa na terenie Płocka. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Wczoraj wieczorem policjanci drogówki otrzymali informację, że w rejonie stacji paliw przy ul. Chemików, w Płocku, przebywa sprawca kradzieży paliwa z terenu Płocka. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił kierujący passatem, który na ich widok wyraźnie przyspieszył.

Policjanci po pościgu za uciekającym pojazdem, przy ul Długiej zatrzymali kierującego. Okazał się nim 33-latek, z Płocka, który jest podejrzewany o liczne kradzieże paliwa na terenie Płocka.

Jak się okazało to nie jedyne jego przewinienia. Mężczyzna wczoraj popołudniu, przy ul. Armii Krajowej, w Płocku, popełnił szereg rażących wykroczeń drogowych, począwszy od uderzenia w wyprzedzany przez siebie pojazd a następnie uciekając z miejsca zdarzenia nie stosował się do znaków drogowych oraz sygnalizacji świetlnej. Na domiar złego nasz bohater okazał się osobą poszukiwaną jako zaginiona.

Teraz mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. Za popełnione wykroczenia drogowe funkcjonariusze zatrzymali płocczaninowi prawo jazdy, grozi mu kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei za kradzieże paliwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Autor: mł. asp. Krystyna Kowalska


Nasi partnerzy