środa, 05 sierpnia 2020

Przewoził amunicję nie mając o tym pojęcia

9 sztuk amunicji ostrej stało się przyczyną kłopotów podróżnego, który podróżował tranzytem przez Lotnisko Chopina. Amunicję ujawnili pracownicy ACS wykonujący kontrolę bezpieczeństwa i niezwłocznie zgłosili sprawę funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzący nadzór nad kontrolą bezpieczeństwa realizowaną przez pracowników firmy ACS zostali powiadomieni o ujawnieniu 9 sztuk amunicji posiadającej cechy bojowe w bagażu podręcznym wczoraj (20.08.2019 r.) około godz. 16.30. Walizka należała do obywatela Ukrainy, podróżującego tranzytem przez Warszawę z Odessy do Dusseldorfu. Właściciel bagażu oświadczył, że amunicję zabrał przez przypadek, nie mając świadomości, że posiada ją w swoim bagażu podręcznym. Przyznał również, że nie ma przy sobie stosownych zezwoleń na posiadanie broni i amunicji.

W związku z tym, że posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia jest zabronione (art. 263 § 2 kk.), pasażera zatrzymano i poddano sprawdzeniom w informatycznych bazach danych SG – wynik negatywny. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia, przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Po zakończeniu czynnościach został zwolniony.


Nasi partnerzy