czwartek, 29 października 2020

Szczęśliwy finał poszukiwań małoletnich

Wczoraj po 22.30 funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy zostali powiadomieni o zaginięciu dwójki małoletnich: chłopca w wieku 12 lat i dziewczynki w wieku 13 lat. Poszukiwania zakończyły się nad ranem. Dzieci zostały odnalezione i przekazane pod opiekę rodziców.

Wczoraj o 22.30 do dyżurnego pruszkowskiej komendy zgłosił się ojciec 12-letniego chłopca, który po wyjściu ze szkoły nie wrócił do domu. Jednocześnie do komendy zgłosiła się matka 13-latki zgłaszając zaginięcie córki. Natychmiast policjanci rozpoczęli poszukiwania dwójki dzieci. Kryminalni analizowali wszelkie informacje niezbędne do szybkiego odnalezienia zaginionych. Mundurowi i policjanci z innych wydziałów przeszukiwali miejsca, do których nastolatkowie mogli się udać. Do działań włączono stołecznych policjantów z oddziałów prewencji.

Kilka minut przed 4.00 policjanci z wydziału kryminalnego, pruszkowskiej komendy, odnaleźli zaginionych w pustostanie na ul. Obrońców Pokoju. Dzieci trafiły pod opiekę rodziców.

Szeroko prowadzone czynności, w tym zaangażowanie wszystkich policjantów, pomoc innych osób oraz współpraca z rodzicami, zakończyły się sukcesem. Nad ranem dzieci zostały odnalezione całe i zdrowe.


Nasi partnerzy