niedziela, 26 Styczeń 2020

Wyruszyła 39. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitarna

W poniedziałek chwilę po godzinie 7 rano z kościoła Akademickiego pw. św. Anny w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu wyruszyła XXXIX Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitarna. Niezliczone rzesze pielgrzymów rozpoczęli pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, gdzie do Jasnogórskiego klasztoru dotrą 14 sierpnia.

W pielgrzymce jak co roku dużą ilość stanowi młodzież i studenci związani z duszpasterstwem akademickim i kościołem św. Anny. Mszy świętej na rozpoczęcie pielgrzymki przewodniczył J.E. kardynał Kazimierz Nycz metropolita warszawski.

Pielgrzymi jutro o godzinie 10 wezmą udział w Mszy świętej w sanktuarium w Niepokalanowie a 14 sierpnia rano dotrą przed szczyt Jasnogórski gdzie wezmą udział w odpuście z okazji Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Jutro (6.08) z kościoła Paulinów wyruszy 308. Warszawska Pielgrzymka Piesza. Pielgrzymi dojdą do Częstochowy 14 sierpnia popołudniu. Również jutro z Płocka wyruszą pątnicy na pielgrzymi szlak. Pielgrzymka Diecezji Płockiej przemierzać będzie szlak po raz 38. W drodze jest natomiast 39. Piesza Pielgrzymka Podlaska organizowana przez Diecezję Siedlecką.

Z Radomia pielgrzymka Diecezji Radomskiej wyrusza we wtorek 6 sierpnia. Pątnicy dojdą do sanktuarium w Częstochowie już 13 sierpnia.


Nasi partnerzy