niedziela, 31 maja 2020

W środę (6.11) około godz. 9 na ul. Szkolnej w Płońsku zderzył się osobowy peugeot z szynobusem. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 24-letni płońszczanin, jadąc osobówką ul. Szkolną w kierunku Szerominka nie zatrzymał się przed znakiem stop przed przejazdem kolejowym. Wjechał na przejazd, gdzie doszło do zderzenia z szynobusem. Peugeot dachował. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. 24-latek był trzeźwy. Nie ucierpiał też żaden z pasażerów szynobusa.

Przyczyną większości zdarzeń drogowych, do których dochodzi na przejazdach kolejowych jest właśnie nieostrożność kierowców. Do głównych grzechów kierowców samochodów należą: lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone i próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów. Tak samo zachowują się często piesi i rowerzyści.

Przypominamy, że przejazdy kolejowe to miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi, jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności.

podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska


Nasi partnerzy