Agresywny pies biegał po Garwolinie

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego garwolińskiej komendy wykazali się opanowaniem i skutecznie wywabili groźnego psa w miejsce, gdzie nie zagrażał mieszkańcom Garwolina. Zwierzę uciekło właścicielowi i biegało po mieście bez żadnego nadzoru. Zgłoszenie było poważne, ponieważ czworonóg miał podchodzić do ludzi i atakować inne psy. Właściciel, który nie zachował środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia może ponieść surowe konsekwencje.

W sobotę (25.02) po godz. 15 dyżurny policji w Garwolinie otrzymał zgłoszenie o tym, że na ulicy Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego luzem biega groźny pies, którego obawiają się mieszkańcy. Zgłoszenie było poważne, ponieważ miał podchodzić do ludzi i atakować inne psy. Na miejsce pilnie pojechali policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego. O groźnej sytuacji i wałęsającym się psie poinformowano również pracowników urzędu miasta.

Funkcjonariusze musieli zachować szczególne środki ostrożności. Wywabili czworonoga z dala od ludzi, aby uniknąć ewentualnego ataku na przechodniów. W bezpiecznym miejscu, kontrolując zachowanie psa, czekali na przyjazd pracowników, którzy mieli go odłowić. W tym czasie znalazł się jednak opiekun zwierzęcia.

Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie. Najprawdopodobniej wkrótce właściciel usłyszy zarzuty niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu psa. Takie wykroczenie jest zagrożone karą ograniczenia wolności, grzywną w wysokości do 1000 zł lub naganą. W przypadku odpowiedzialności za tego rodzaju wykroczenie nie ma znaczenia czy właściciel nie zachował ostrożności z winy umyślnej czy nieumyślnej. Brak właściwego nadzoru nad psem może doprowadzić do wyrządzenia szkody innej osobie. W zależności od skutków właściciel czworonoga może też odpowiadać cywilnie, co wiąże się nawet z wielotysięcznymi kwotami zadośćuczynienia lub odszkodowania za wyrządzoną krzywdę.

Przypominamy! Psy w miejscach publicznych muszą być zawsze pod opieką osoby sprawującej nad nimi kontrolę.

podkom. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.