poniedziałek, 25 października 2021

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Policjanci z wydziału kryminalnego z Woli zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość substancji psychotropowych w łącznej ilości niemalże 250 gramów amfetaminy i był wcześniej 11-krotnie poszukiwany i 6-krotnie przebywał w zakładzie karnym. 31-latek trafił do policyjnej celi, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału kryminalnego w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, że w lokalu w dzielnicy może dochodzić do handlu narkotykami. Kryminalni zorganizowali działania i przystąpili do czynności. W lokalu przebywał 31-letni mężczyzna będący w ich zainteresowaniu. Mężczyzna kategorycznie zaprzeczał, aby posiadał w mieszkaniu substancje zabronione. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili foliowe torebki z zawartością białego proszku oraz pieniądze w kwocie 700 złotych, wagę elektroniczną do porcjowania narkotyków oraz metalową kasetkę z zawartością narkotyków.

31-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Mężczyzna był wielokrotnie poszukiwany i sześciokrotnie przebywał w zakładzie karnym, był notowany za różne przestępstwa, w tym z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej w ilości niemalże 250 gramów, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

kom. Marta Sulowska


Nasi partnerzy