Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Policjanci z komendy na Ochocie przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji zatrzymali mężczyznę, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa 27-latka przed sklepem przy ul. Posagu 7 Panien. Decyzją sądu 28-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z komisariatu w Ursusie 13 grudnia otrzymali zgłoszenie o ataku nożownika przed sklepem przy ul. Posagu 7 Panien. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce ustalili rysopis oraz pojazd, którym oddalił się sprawca. Sprawą zajęli się kryminalni zajmujący się przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu z komendy na Ochocie. W wyniku szeroko zakrojonych działań, wykonaniu wielu czynności oraz ustaleń, policjanci już dwa dni później wytypowali mężczyznę odpowiedzialnego za tę zbrodnię.

20 grudnia kryminalni pozyskali informację o tym, że 28-latek ukrywa się w jednym z hosteli na terenie warszawskich Włoch. Policjanci niezwłocznie po uzyskaniu takiej informacji udali się na miejsce i potwierdzili, że w jednym z pokojów przebywa 28-latek. Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji i przy ich wsparciu mężczyzna został zatrzymany.

28-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie słyszał zarzut usiłowania zabójstwa opisany w artykule 148 kodeksu karnego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec niego areszt na okres trzech miesięcy.

Doskonała współpraca policjantów z prokuraturą na warszawskiej Ochocie w znaczący sposób przyczyniła się do szybkiego ustalenia i zatrzymania osoby podejrzanej o usiłowanie zabójstwa.

podkom. Karol Cebula

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.