„Bezpieczne ferie 2023” wspólnie z wyszkowskimi policjantami i ratownikiem medycznym

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie wspólnie z ratownikiem medycznym przeprowadzili spotkanie pn. ” Mali Ratownicy” z uczniami Szkoły Podstawowej w Białymbłocie, w ramach kolejnej edycji akcji „Bezpieczne Ferie 2023”. Poruszali najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem podczas zimowego wypoczynku, omówili zasady udzielania pierwszej pomocy oraz zachęcali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny Dekalog”.

W związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych na terenie powiatu wyszkowskiego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie kontynuują szereg działań i spotkań mających na celu poprawę bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2023”. Funkcjonariusze wspólnie z ratownikiem medycznym mieli okazję spotkać się z uczniami z Szkoły Podstawowej w Białymbłocie aby porozmawiać o bezpiecznych zachowaniach oraz zachęcić do udziału w akcji ” Mali ratownicy” i poznać zasady udzielnia pierwszej pomocy w sposób teoretyczny jak również praktyczny.

Funkcjonariusze podczas spotkania poruszyli tematykę związaną z bezpiecznym korzystaniem ze stoków narciarskich podczas wyjazdów w okresie ferii zmowych, a także bezpiecznego uprawiania innych sportów zimowych i zabaw na śniegu takich jak łyżwy, kuligi, zjazdy na sankach czy zabawy w rzucanie się śnieżkami. Funkcjnariusze zwrocili uwagę na niebezpieczeństwo związane z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne i górki w rejonach dróg i innych niebezpieczych miejsc. Przypomiano również zasady właściwego zabezpieczenia domów przez zbliżającymi się wyjazdami. Ponadto zachęcali wszystkich uczestników do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pod hasłem „Śnieżny Dekalog”, którego organizatorem jest Komenda Główna Policji.

Ratownik medyczny ćwiczył wspólnie z uczniami udzielanie pierwszej pomocy osobom, u których nastąpiło zatrzymanie oddechu i krążenia oraz przybliżyli zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków na zamarzniętych akwenach wodnych.

Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.