Ciechanowscy uczniowie najlepsi w eliminacjach rejonowych Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Ciechanowie zajęła I miejsce w eliminacjach rejonowych XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tym samym uczniowie ciechanowskiej szkoły awansowali do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 22 maja w Warszawie.

Po zmaganiach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, 28 kwietnia br. odbył się etap rejonowy. Gospodarzem tegorocznego turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 w Przasnyszu. Celem zawodów jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech konkurencjach:
– test wiedzy z przepisów ruchu drogowego,
– jazda rowerem po torze przeszkód,
– udzielanie pierwszej pomocy.

Zawody odbyły się dwóch grupach wiekowych: 10-12lat i powyżej 12 lat.

W kategorii uczniów starszych szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Ciechanowie w składzie Maciej Chodkowski, Aleksander Kamiński i Patryk Kępczyk. Tym samym uczniowie ciechanowskiej szkoły awansowali do finału wojewódzkiego XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 22 maja br. w Warszawie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie turnieju!

mł. asp. Magda Zarembska
fot. SP nr 3 w Ciechanowie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.