Finał XXVIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego dla szkół podstawowych

Franciszek Żabik z parafii pw. św. Wojciecha w Nasielsku zajął pierwsze miejsce w XXVIII Diecezjalnym Konkursie Biblijnym dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych. Tematem konkursu była Ewangelia według św. Mateusza. Finał z udziałem 49 uczniów zorganizowano w Szkole Podstawowej w Radzyminku.

Finał XXVIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego odbył się Szkole Podstawowej im. gen. Zygmunta Padlewskiego w Radzyminku, na terenie parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Radzyminie koło Płońska. Wzięli w nim udział finaliści etapu szkolnego konkursu z klas V-VIII szkoły podstawowej, którzy wykazali się najlepszą znajomością Ewangelii według św. Mateusza.

Konkurs składał się z dwóch części, najpierw uczniowie rozwiązywali test pisemny, składający się z 28 pytań (musieli na przykład wiedzieć, że Gwiazdą Betlejemską mogła być koniunkcja Saturana i Jowisza w 7 roku przed Chrystusem). Następnie najlepsi sprawdzili swoją wiedzę w części ustnej konkursu. Pytania dotyczyły liczby rozdziałów Ewangelii według św. Mateusza (28), oznak śmierci Jezusa na krzyżu (rozerwanie na pół zasłony przybytku, powstanie z grobów umarłych, ciemność, trzęsienie ziemi) i pięciu mów zawartych w Ewangelii według św. Mateusza (Kazanie na górze, Mowa misyjna, Mowa o królestwie niebieskim – przypowieści, Mowa do uczniów o życiu wspólnoty, Mowa przeciw uczonym w Piśmie i faryzeuszom oraz mowa o dniach ostatecznych).

Laureatami konkursu biblijnego zostali: Franciszek Żabik ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku (parafia św. Wojciecha w Nasielsku) – I miejsce; Zofia Pieczka ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Golubiu-Dobrzyniu (parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzyniu nad Drwęcą) – II miejsce; Jakub Rudziński z Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Przasnyszu (parafia pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu) – III miejsce. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe: tablety, plecaki, słuchawki bezprzewodowe.

W konkursie na IV miejscu znalazła się Weronika Złotkowska ze Szkoły Podstawowej w Królewie (parafia Królewo), a na V – Oliwia Małecka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalkach (parafia pw. Świętej Trójcy w Rypinie). Tu nagrodami były śpiwory, słuchawki bezprzewodowe i gry planszowe. Gry planszowe otrzymało także dziesięciu uczniów wyróżnionych w konkursie.

Wszyscy uczestnicy finału diecezjalnego, który odbył się 22 kwietnia br., otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.