Najpierw kradzież portfela, następnie wypłata z konta

Kryminalni z Wawra ustalili, kim są podejrzane o kradzież portfela z zawartością i wypłaty z konta przy użyciu skradzionej karty na łączną kwotę prawie 13 tysięcy złotych. Kobiety narodowości romskiej zostały zatrzymane w mieszkaniu, jedna z nich ukryła się przed policjantami w tapczanie. Obie usłyszały po 6 zarzutów, 26-latka czynów dopuściła się w warunkach recydywy.

Policjanci z Wawra prowadzili postępowanie w sprawie kradzieży portfela z zawartością gotówki oraz między innymi karty bankowej, a także wypłaty przy użyciu tej karty gotówki z konta. Pokrzywdzona utraciła prawie 13 tysięcy złotych. Pieniądze zostały wypłacone z bankomatów w kilku transakcjach.

Kryminalni zajęli się sprawą. Zbierali informacje, dokonywali sprawdzeń i ustaleń. Na tej podstawie wytypowali prawdopodobne sprawczynie. Były to dwie kobiety narodowości romskiej. Funkcjonariusze z samego rana zaplanowali zatrzymanie podejrzanych. Pojawili się w domu, gdzie mieszkały kobiety zastali tam kilka osób, wśród nich była jedna z podejrzanych. Druga, jak się po chwili okazało, ukryła się przed policjantami w tapczanie. 38-latka i 26-latka trafiły do policyjnych cel.

Młodsza kobieta popełniła przestępstwa warunkach recydywy. Obie usłyszały zarzuty kradzieży portfela oraz włamania na konto bankowe przy użyciu karty i kradzieży pieniędzy.

nadkom. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.