Nietrzeźwy z sądowym zakazem

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali lipscy policjanci. Tym razem do odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości zostanie pociągnięty 34-latek, który prowadził volkswagena. Mężczyzna podróżował swoim pojazdem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto lipszczanin naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

W sobotę tuż przez południem w Ciepielowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. W trakcie kontroli mundurowi nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierującego. Po chwili okazało się, że 34-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli ustalili również, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę mimo orzeczonego zakazu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Asp. Monika Karasińska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.