Odpowie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Wnikliwa praca operacyjna grodziskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia osoby podejrzanej o przyczynienie się do śmierci człowieka. Ciało mężczyzny zostało znalezione na początku miesiąca w pustostanie. Policjanci zatrzymali w Warszawie jego znajomego. 38-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Został aresztowany na 3 miesiące.

Policyjne działania rozpoczęły się po zgłoszeniu o znalezieniu ciała mężczyzny w jednym z grodziskich pustostanów. Funkcjonariusze szybko potwierdzili jego tożsamość i zaczęli ustalać okoliczności śmierci. Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazywały, że obrażenia ciała mogły zostać spowodowane przez inną osobę.

Szereg ustaleń i czynności operacyjnych wykonanych w tej sprawie przez grodziskich kryminalnych doprowadził do wytypowania osoby, która mogła przyczynić się do śmierci 57-latka. Policjanci odnaleźli podejrzanego w Warszawie i zatrzymali go. Mężczyzna przyznał się do pobicia swojego znajomego. 38-latek usłyszał w prokuraturze zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć człowieka. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.