Policjanci odzyskali skradzione samochody

Z ulic Warszawy kradli jeepy i samochody marek japońskich, które następnie rozbierali na części. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KSP zatrzymali 48-letniego lidera grupy zajmującej się tym przestępczym procederem. Mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Wola usłyszał już zarzuty pomocnictwa w dokonywaniu kradzieży z włamaniem i decyzją sądu na wniosek prokuratora został aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci stołecznego wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji rozpracowali kolejną grupę przestępczą z powiatu wołomińskiego, której członkowie zajmowali się kradzieżą samochodów, głównie marek japońskich, ale również jeepów. W wyniku sprawdzeń i przeprowadzonych czynności operacyjnych ustalili głównego lidera grupy, który wpadł na jednej z posesji w gminie Długosiodło.

Jak się okazało, mężczyzna wspólnie z nieustalonymi dotąd sprawcami dorabiał kluczyki do wcześniej wytypowanego pojazdu, by następnie nie wzbudzając żadnego zainteresowania osób postronnych kraść samochody. Te z kolei trafiały na posesję w miejscowości Ostrykół Włościański i tam były demontowane na części.

Policjanci objęli obserwacją wspomnianą posesję i kilka dni temu w godzinach wieczornych zauważyli, jak na posesję wjeżdża Jeep Grand Cherokee i w związku z podejrzeniem, że samochód może być kradziony przystąpili do akcji. W jej trakcie zatrzymali podejrzewanego o kradzieże 48-latka, który w momencie, kiedy funkcjonariusze chcieli go zatrzymać podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy 48-latku kluczyk, który jak sam przyznał zatrzymany miał służyć do uruchomienia i przeprowadzenia białego jeepa oraz trzy zaparkowane w stodole pojazdy. Wśród nich znalazł się jeep, którym mężczyzna przyjechał na posesję. Jak się okazało, właściciel pojazdu w tym samym czasie w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa II składał zawiadomienie o kradzieży. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli drugiego jeepa skradzionego w połowie listopada z ul. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie i Dodge’a Durango, który został skradziony na początku listopada z ul. Starynkiewicza w Warszawie.

W trakcie dalszych przeszukań policjanci znaleźli i zabezpieczyli wiele części samochodowych pochodzących z pojazdów marek japońskich, które były sprzedawane poprzez portale aukcyjne, a także dwa samochody dostawcze, w których znajdowały się karoserie dwóch, jak się okazało, skradzionych w Niemczech, Mitsubishi Outlanderów.

Odzyskane przez funkcjonariuszy pojazdy zostały odholowane na parking depozytowy.

Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola w Warszawie, gdzie 48-latek usłyszał zarzuty pomocnictwa w dokonywaniu kradzieży z włamaniem. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Tekst: Edyta Adamus

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.