Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Garwolinie

16 maja 2024 roku w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Arturowi Gonerze. Następnie wprowadzono sztandar Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie oraz odegrano hymn narodowy. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe.

Brązową odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżniono jednego funkcjonariusza Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie. Odznaką św. Floriana „Za zasługi dla społeczności lokalnej” nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżniono jednego druha.

Na wyższy stopień służbowy awansowano:
– w korpusie aspiranckim do stopnia aspiranta jednego funkcjonariusza,
– w korpusie podoficerów do stopnia starszego ogniomistrza czterech funkcjonariuszy, do stopnia młodszego ogniomistrza jednego funkcjonariusza, do stopnia starszego sekcyjnego trzech funkcjonariuszy.

W dalszej kolejności nastąpiło przekazanie, a następnie poświecenie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, którego dokonał powiatowy kapelan strażaków ks. Leszek Dąbrowski. Następnie goście, którzy brali udział w święcie strażaków, w okolicznościowych przemówieniach gratulowali odznaczonym i awansowanym oraz złożyli na ręce komendanta powiatowego PSP życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka dla wszystkich strażaków z powiatu garwolińskiego. Okolicznościowe przemówienie wygłosił również Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Artur Gonera, dziękując funkcjonariuszom i druhom za ich zaangażowanie, codzienną służbę na rzecz drugiego człowieka oraz życząc wszystkim zebranym sukcesów i powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym.

Uroczystość zakończył mł. bryg. Tomasz Biernacki Komendant Powiatowy PSP w Garwolinie, składając życzenia i podziękowania wszystkim funkcjonariuszom PSP oraz przedstawicielom służb współpracujących i sympatyzujących z ochroną przeciwpożarową.

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Sebastian Świąder – Komenda Powiatowa PSP w Garwolinie, redagowała mł. kpt. Katarzyna Urbanowska – Rzecznik Prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.