Próbna ewakuacja z budynku Urzędu Miasta w Pruszkowie

Na terenie Urzędu Miasta w Pruszkowie, z inicjatywy Prezydenta Miasta Pruszkowa – Pawła Makucha odbyły się ćwiczenia praktyczne z zakresu sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji w budynku urzędu. Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu praktyczne sprawdzenie znajomości pracowników z procedurami dotyczącymi ewakuacji oraz czasu ewakuacji ludzi z budynku do miejsca doraźnej zbiórki.

W ćwiczeniach brali udział przedstawiciele Straży Miejskiej, którzy zabezpieczali budynek. Po zakończeniu scenariusza ewakuacji zapoznano pracowników urzędu z instrukcją dotyczącą obsługi gaśnic oraz urządzeń gaśniczych w celu użycia ich podczas stanu zagrożenia pożarem, które zostało przeprowadzone przez firmę zewnętrzną.

Działania były koordynowane przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie – bryg. Artura Olszewskiego. Na miejscu znajdował się również Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszkowie – mł. bryg. Artur Wysiadecki oraz funkcjonariusze JRG – I zmiana.

Opracowanie: KP PSP Pruszków

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.