Rozbój z finałem w areszcie

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Piasecznie, wobec dwóch młodych mężczyzn. 21-latek i jego o dwa lata młodszy kolega podejrzani są o rozbój. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Konstancinie – Jeziornie otrzymali zgłoszenie o tym, że na terenie osiedla mieszkaniowego „Grappa” doszło do rozboju na 28-latku. Z informacji jakie uzyskali od pokrzywdzonego wynikało, że został pobity przez dwóch młodych mężczyzn, którzy zabrali mu telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami.

Konstancińscy funkcjonariusze potrzebowali zaledwie trzech dni, aby postawić przed wymiar sprawiedliwości osoby stojące za tym procederem. Stróże prawa ustalili tożsamość obydwu mężczyzn, którzy zostali zatrzymani w miejscu swojego zamieszkania. Policjanci odzyskali również skradziony telefon komórkowy należący do pokrzywdzonego.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie obydwu mężczyznom zarzutu udziału w rozboju za który kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Piasecznie i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych mężczyzn na okres 3 miesięcy.

asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.