Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Uciekając przed kontrolą rozbił 5 aut i miał narkotyki

W piątek w nocy policjanci zatrzymali dwóch młodych płocczan. 23-latek kierując oplem nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w trakcie ucieczki rozbił kilka zaparkowanych aut, po czym wraz z pasażerem pieszo uciekał z miejsca zdarzenia. Młody płocczanin miał przy sobie marihuanę, a w jego pojeździe policjanci ujawnili biały proszek. Jak się okazało, 23-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i przyznał ostatecznie policjantom, że zanim wsiadł za kierownicę, to zażywał amfetaminę.

Po godzinie 3 policjanci ze służby patrolowej na jednej z ulic Płocka zwrócili uwagę na opla, który poruszał się na światłach przeciwmgielnych. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych z oznakowanego radiowozu, kierowca nie miał zamiaru się zatrzymać i zaczął uciekać. Na jednej z ulic kierowca opla stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w pięć zaparkowanych aut, po czym wraz z pasażerem wysiadł z pojazdu i zaczął pieszo uciekać z miejsca zdarzenia. Ucieczka szybko została przerwana przez policjantów.

Zatrzymanym kierowcą opla okazał się być 23-latek, który przy sobie miał marihuanę. W jego pojeździe policjanci zabezpieczyli zwinięty w papier biały proszek, który poddany zostanie badaniu.

23-latek był trzeźwy, ale wyraźnie pobudzony. Ostatecznie przyznał policjantom, że przed tym zanim wsiadł za kierownicę zażywał amfetaminę. Od młodego płocczanina pobrana została krew do badań. W trakcie czynności okazało się również, że nie posiada on w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Płocczanin wraz z 20-letnim pasażerem trafił do policyjnego aresztu. Podejrzanemu za ucieczkę przed policyjna kontrolą, posiadanie zabronionych substancji oraz kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi nawet do 5 lat więzienia.

Autor: podkom. Marta Lewandowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.