Uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie

27 maja 2023 roku odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia samochodu ratowniczo-gaśniczego jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą polową, której przewodniczył ks. Wojciech Iwanowski – proboszcz parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lekowie.

Po Mszy Świętej odbył się uroczysty apel, który rozpoczął się od złożenia meldunku Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomaszowi Cybul przez dowódcę uroczystości kpt. Piotra Jurzyka. W trakcie hymnu państwowego uroczyście podniesiono flagę na maszt. W dalszej części dh Wiesław Dziubiński – Prezes Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie powitał zaproszonych gości.

Uroczystość była także okazją do wręczenia medali „Za zasługi dla pożarnictwa”, które otrzymało dwóch druhów z OSP Pawłowo. Kulminacją apelu było uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz nowego garażu jednostki OSP Pawłowo. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy kosztował 927 420,00 złotych. Środki finansowe przekazane zostały przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (475 000,00 złotych), Samorząd Województwa Mazowieckiego (100 000,00 złotych) i Gminę Regimin (około 350 000,00 złotych).

Po uroczystym przekazaniu samochodu w pierwszej kolejności st. bryg. Tomasz Cybul odczytał list gratulacyjny Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Macieja Wąsika skierowany z najlepszymi życzeniami do druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie.

Budowa nowego garażu jednostki OSP Pawłowo była możliwa dzięki środkom pozyskanym z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (ok. 60 000,00 złotych) oraz Gminy Regimin (40 000 złotych) – wszystkie prace wykonywane były systemem gospodarczym przez druhów OSP Pawłowo.

Uroczysty apel zakończył się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości przełożonemu oraz odprowadzeniem pocztów sztandarowych. Gratulujemy druhom pozyskania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który z pewnością pozytywnie wpłynie na potencjał ratowniczy naszego powiatu.

W uroczystości wzięli udział między innymi:
– st. bryg. Tomasz Cybul – zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
– Jacek Sokołowski – Radca Komendanta Głównego PSP
– Marek Marcinkowski – wicestarosta Powiatu Ciechanowskiego
– bryg. Tomasz Gajewski – Komendant Powiatowy PSP w Ciechanowie
– Mariola Kołakowska – Wójt Gminy Regimin

Opracował: kpt. Damian Kołpaczyński – KP PSP w Ciechanowie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.