Życie 5-latki było zagrożone. Pijana matki odpowie przed sądem

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Bieżuniu odnaleźli matkę dziecka, które znaleziono przy drodze wojewódzkiej. Kobieta była pijana. Teraz grozi jej do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu do Posterunku Policji w Bieżuniu przyjechała kobieta z małą dziewczynką, którą jak relacjonowała, zauważyła na poboczu drogi wojewódzkiej relacji Żuromin-Bieżuń. 5-latka miała stać w połowie drogi między Bieżuniem, a Karniszynem. Podróżująca trasą mieszkanka powiatu rypińskiego zapytała dziewczynkę, jak się nazywa i gdzie mieszka, lecz nie uzyskała odpowiedzi. Dlatego postanowiła zabrać dziecko do najbliższej jednostki Policji.

Po zgłoszeniu funkcjonariusze od razu przystąpili do ustalania personaliów 5-latki. Okazało się, że dziewczynka jest mieszkanką Bieżunia. Policjanci pojechali do jednego z domów na terenie miasta, gdzie drzwi otworzyła im rozespana kobieta (33 lata). Okazało się, że 5-latka samodzielnie opuściła posesję. Kobieta była pod wpływem alkoholu. Dziecko przekazano pod opiekę ojcu.

Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie, w kierunku narażenie na niebezpieczeństwo dziecka, którym kobieta powinna się opiekować. Grozi jej teraz do 5 lat wiezienia.

Autor: mł. asp. Tomasz Łopiński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.