niedziela, 19 Styczeń 2020

Szczęśliwy finał poszukiwań 89-latka pod Radomiem

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 89-letniego mężczyzny, który wyszedł z mieszkania i nie nawiązał kontaktu z rodziną. W poszukiwaniach brali udział m.in. radomscy policjanci, strażacy, grupy poszukiwawcze PCK oraz mieszkańcy gminy Wierzbica.

W piątek 89-letni mieszkaniec gminy Wierzbica wyszedł z domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Natychmiast po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu rozpoczęto poszukiwania.

W sobotę i niedzielę w poszukiwaniach mężczyzny brali udział m.in. policjanci, strażacy, mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz grupy ratowniczo-poszukiwawcze Polskiego Czerwonego Krzyża z Warszawy. Do poszukiwań użyto także policyjny śmigłowiec z KGP, psy tropiące oraz strażaków z OSP Ratownictwo Wodne z Modlina Twierdzy, a także nadajniki GPS. Sprawdzano każde miejsce gdzie mógł przebywać 89-latek.

Po dwóch dniach poszukiwań, w niedzielę znaleziono mężczyznę w bagnach. Był wychłodzony, a kontakt z nim utrudniony. Na miejsce wezwano natychmiast karetkę pogotowia, która przewiozła go do szpitala i trafił pod opiekę lekarzy.

Autor: Justyna Leszczyńska


Nasi partnerzy