10 poszukiwanych zatrzymanych

Tylko w ciągu ostatnich 5 dni ciechanowscy policjanci zatrzymali aż 10 poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. Za 50, 47 i 36-latkiem wydany był list gończy. Pozostałe osoby poszukiwane były na podstawie nakazu doprowadzenia. Jeden z zatrzymanych mężczyzn stracił nie tylko wolność, ale również prawo jazdy. Okazało się, że 33-latek przekroczył liczbę 24 punktów karnych za naruszenia przepisów ruchu drogowego.

W miniony poniedziałek (22.01) policjanci z Ogniwa Patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli na ul. Przemysłowej w Pęchcinie kierującego pojazdem peugeot. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego poszukiwany był na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie za przestępstwo uszkodzenia cudzej rzeczy. Ponadto, po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna przekroczył liczbę 24 punktów karnych za naruszenia przepisów ruchu drogowego. W związku z tym policjanci zatrzymali 33-latkowi prawo jazdy.

Dzięki profesjonalnym i sprawnym działaniom policjantów z Wydziału Kryminalnego odpowiedzialności nie uniknie również 50-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który zatrzymany został tego samego dnia (22.01) w miejscu zamieszkania w m. Czernice. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu do odbycia kary 106 dni pozbawienia wolności za przestępstwo uchylania się od obowiązku alimentacyjnego.

Następnego dnia (23.01) w Rembowie policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego zatrzymali kolejnego mężczyznę ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. 47-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie. Ma do odbycia karę 6 miesięcy za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W minioną środę (24.01) ci sami funkcjonariusze zatrzymali w Ciechanowie na ul. Kwiatowej 36-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. Mężczyzna zgodnie z treścią listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie ma do odbycia karę 150 dni pozbawienia wolności. 33-latek uchylał się od obowiązku alimentacyjnego.

Pozostałych sześć osób poszukiwanych było na podstawie nakazu doprowadzenia. Trzy z nich po okazaniu dowodu opłacenia grzywny zostali zwolnieni.

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.