104 km/h przez Przemiarowo

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest m. in. dłuższa droga hamowania, brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku. Policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który w obszarze zabudowanym jechał 104 km/h.

W Przemiarowie policjanci ruchu drogowego Komedy Powiatowej Policji w Pułtusku zatrzymali do kontroli drogowej zbyt szybkiego kierującego fiatem seicento, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością o 54 km/h wyższą niż jest dopuszczalna.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości na terenie miasta, 22-letniemu mieszkańcowi powiatu pułtuskiego mundurowi zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.