18-latek aresztowany za przestępstwa wobec rodziny

O tym, że niewłaściwe zachowania wobec członków rodziny mogą mieć poważne konsekwencje prawne przekonał się ostatnio 18-letni mieszkaniec naszego powiatu. Po zgłoszeniu przez ciotkę celowego uszkodzenia jej samochodu, grodziscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę. Szybko okazało się, że dzień wcześniej groził rodzicom pozbawieniem życia. Zatrzymany usłyszał zarzuty karne popełnienia przestępstw wobec najbliższych. Na wniosek grodziskiej Prokuratury Rejonowej sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Gdy do grodziskich policjantów dotarła informacja o uszkodzeniu samochodu na posesji w Milanówku, funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności w tej sprawie. Zgłaszająca, jako podejrzanego o porysowanie lakieru i przebicie opon w aucie, wskazała swojego 18-letniego kuzyna. Niedługo po zdarzeniu funkcjonariusze zatrzymali młodego mężczyznę i potwierdzili popełnienie przez niego tego przestępstwa.

Podczas dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych prowadzonych przez milanowskich policjantów wyszło na jaw, że to nie jedyny bezprawny czyn wobec członków rodziny, jaki zatrzymany ma na swoim sumieniu. Rodzice nastolatka potwierdzili częste awantury z synem, a także kierowanie wobec nich gróźb dokonania zabójstwa, jakie wysłał im dzień wcześniej w telefonicznej informacji tekstowej. Agresywne zachowania młodego człowieka doprowadziły do lęku o swoje życie, zdrowie, czy mienie i osoby zgłaszające oczekiwały jego ukarania.

18-latek usłyszał zarzuty karne uszkodzenia mienia, gdzie wartość strat wyniosła ponad 11 tysięcy złotych oraz kierowania gróźb karalnych. Sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek grodziskiej Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

asp.sztab. Katarzyna Zych/bś

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.