czwartek, 08 grudnia 2022

18-latek usłyszał zarzuty za kradzieże sklepowe

Płońscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o kradzieże artykułów spożywczych i przemysłowych w sklepach jednej z sieci handlowych. Ustalenie tożsamości nastolatka i zatrzymanie go było efektem współpracy funkcjonariuszy z pracownikiem ochrony sklepu. Za kradzieże grozi sprawcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu płońscy policjanci otrzymali informację o kilku kradzieżach sklepowych, do których doszło w dwóch placówkach handlowych tej samej sieci, na terenie Płońska. Łupem sprawcy padły między innymi słodycze, kawa, napoje energetyczne, przyprawy, artykuły chemiczne ale również suszarka do naczyń i ekspres do kawy, wszystko o łącznej wartości blisko 900 zł.

W czasie prowadzonych czynności, po obejrzeniu zapisów z monitoringu obu placówek okazało się, że wszystkich kradzieży dokonała ta sama osoba – 18-letni mieszkaniec gm. Naruszewo. Młodzieniec został rozpoznany przez pracowników ochrony i mundurowych, gdyż w czasie jednej z wcześniej popełnionych kradzieży został ujęty na gorącym uczynku i ukarany wysokim mandatem. Jak widać, po tym fakcie nie zmienił swojego postępowania, a jedynie cel, czyli sklep.

18-latek został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty za kradzież cudzego mienia. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska


Zobacz również