Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

21 podróżnych niezaakceptowanych na wjazd

Odmową wjazdu na terytorium Polski zakończyła się podróż dla 21 cudzoziemców, wobec pięciorga z nich wszczęto dochodzenie w sprawie usiłowania przekroczenia granicy RP wbrew przepisom. Gruzini podczas kontroli granicznej okazali podrobione zaświadczenia o uczęszczaniu do szkoły oraz o zamiarze powierzenia pracy, które rzekomo miały być podstawą do wjazdu i pobytu w Polsce.

W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie wydali 21 decyzji o odmowie wjazdu na terytorium RP. Przekroczenia granicy odmówiono 17 obywatelom Gruzji, obywatelowi Ukrainy, Serbii, Izraela oraz Wielkiej Brytanii. W większości przypadków powodem niewpuszczenia cudzoziemców do Polski był cel niezgodny z deklarowanym. Poza tym, niektórzy z nich figurowali w systemach SIS jako osoby niepożądane na obszarze państw stery Schengen lub wykorzystali dopuszczalny czas pobytu na terytorium Polski albo nie posiadali dokumentu pobytowego.

Ponadto, pięcioro z niezaakceptowanych na wjazd usiłowało przekroczyć granicę posługując się podrobionymi na wzór oryginalny dokumentami uzupełniającymi tj. oświadczeniem o powierzeniu wykonywania pracy w roli pracownika sezonowego w jednej z firm sadowniczych oraz zaświadczeniami stwierdzającymi podjęcie nauki w jednej ze szkół średnich. Byli to obywatele Gruzji, w tym matka z dwojgiem dzieci. Wobec nich, funkcjonariusze wszczęli dochodzenie w sprawie usiłowania przekroczenia granicy RP wbrew przepisom. Wszyscy podróżni, którzy nie spełnili warunków na przekroczenie granicy, otrzymali decyzje o odmowie wjazdu na terytorium naszego kraju. Większość z nich opuściła lotnisko, wracając do kraju, z którego podróżowali.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.