29 zarzutów za wyłudzanie kredytów

Węgrowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który wielokrotnie wyłudził kredyty bankowe oraz parabankowe. Za uzyskane pieniądze grał u bukmachera.

Policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją węgrowskiej komendy w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 28-latka posługującego się danymi innych osób podejrzanego o wyłudzenie w roku 2021 kilkadziesiąt pożyczek w kwocie ponad 82 tys. zł. Następnie wyłudzone pieniądze za pośrednictwem portalu bukmacherskiego wpłacał na konta założone na inne osoby celem obstawiania zakładów bukmacherskich. Ewentualne wygrane wypłacane były na konta bankowe tych osób.

Konta bankowe zakładał za pośrednictwem internetu do czego wykorzystywał dowody osobiste, które sam modyfikował wstawiając swoje zdjęcie. W minionym tygodniu mężczyzna usłyszał 29 zarzutów, jednak sprawa jest rozwojowa. Nie wykluczone są dalsze zarzuty.

Autor: mł. asp. Monika Księżopolska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.