wtorek, 20 kwietnia 2021

30-letni sprawca rozboju zaatakował nożem w centrum Wyszkowa. Został aresztowany

W sobotę sąd zastosował wobec 30-letniego wyszkowianina najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Młody mężczyzna zaatakował nożem dwie osoby w centrum Wyszkowa. Kobiecie udało się uciec, natomiast 15-latkowi zostały skradzione pieniądze. Szybkie zatrzymanie było możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu policjantów z wyszkowskiej komendy.

Zaledwie 2 godziny zajęło funkcjonariuszom ustalenie i zatrzymanie 30-letniego napastnika, który w miniony czwartek napadł dwa razy na przechodniów na ul. Sowińskiego w Wyszkowie. Jak wynika z ustaleń w sprawie, mężczyzna nie otrzymał pieniędzy od swojej matki i ok. godz. 15. postanowił zaatakować używając ostrego narzędzia.

Pierwszą ofiarą padła kobieta, do której mężczyzna poszedł z nożem i zagroził jego natychmiastowym użyciem, gdy ta nie wyda mu pieniędzy. Kobieta zaczęła krzyczeć „Policja”, co spłoszyło mężczyznę. Wtedy wystraszonej mieszkance Wyszkowa udało się uciec. Chwilę później na celowniku napastnika znalazł się 15-letni chłopiec, na którym agresor dokonał rozboju. Sposób działania sprawcy był ten sam. Jednak tym razem przerażony nastolatek oddał napastnikowi wszystkie posiadane przy sobie pieniądze.

Dzięki determinacji i bardzo dobrej pracy wyszkowskich funkcjonariuszy wydziału prewencji i kryminalnego 30-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi w ciągu zaledwie 2 godzin od pierwszego ataku. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju oraz usiłowania rozboju. W sobotę na wniosek śledczych decyzją sądu 30-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Damian Wroczyński


Nasi partnerzy