5 mln zł na poprawę jakości nauczania w Warszawie, Legionowie, Błoniach i Górze Kalwarii

Dzięki funduszom europejskim do mazowieckich szkół trafi sprzęt cyfrowy i oprogramowanie, które wpłyną na jakość nauczania, a także zabezpieczą placówki oświatowe na wypadek powrotu nauki zdalnej. Skorzystają uczniowie i nauczyciele. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego cztery projekty otrzymają ponad 5 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz beneficjenci. W spotkaniu udział wzięła wiceprezydent m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

Lepsze warunki do nauki dla uczniów warszawskich szkół
Jednym z podstawowych zadań samorządów jest zapewnienie edukacji dzieci i młodzieży. Pomagają w tym również fundusze z Unii Europejskiej. Dzięki ponad 3,3 mln zł dofinansowania miasto st. Warszawa zakupi do placówek oświatowych komputery i technologie niezbędne do prowadzenia nauczania zdalnego.

Miasto Stołeczne Warszawa stworzyło plan cyfryzacji oświaty, we wdrażaniu którego pomoże realizacja właśnie tego projektu.
Będzie to m.in. 230 laptopów dla najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli, a także oprogramowanie komputerowe wraz z niezbędnymi licencjami (w sumie 8,8 tys. licencji). Dzięki wsparciu europejskiemu udostępnione zostaną usługi on-line umożliwiające pracę zespołową, jak również komunikację na linii uczeń-nauczyciel. Dodatkowe narzędzia e-usługowe wprowadzone zostaną na platformie Eduwarszawa.pl. W planach jest także stworzenie gry edukacyjnej, która usprawni naukę zdalną. Dzięki realizacji projektu szkoły podstawowe będą lepiej przygotowane do nieprzewidywalnych warunków pandemicznej rzeczywistości, a także zyskają szersze możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji. Z efektów projektu skorzystają uczniowie i kadra pedagogiczna, w tym ze szkół specjalnych z oddziałami integracyjnymi.

Nowoczesne formy nauczania w legionowskich szkołach
Na wysoki poziom edukacji stawia także Legionowo. Przyznane dofinansowanie z UE to szansa dla uczniów na naukę w nowoczesnym wydaniu. Nowy sprzęt komputerowy, tablety, drukarki, kamery, w tym internetowe, projektory, oprogramowanie i pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu trafią do pięciu placówek: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Legionowie (SP1), Szkoły Podstawowej nr 2 w Legionowie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 (SP2), Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego (SP3), Szkoły Podstawowej nr 7 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 (SP7), Szkoły Podstawowej nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty (SP8). Taka pomoc ucieszy uczniów, nauczycieli i rodziców, bo potrzeby w edukacji wciąż są ogromne. Dodatkowe korzyści to po wprowadzenie nowoczesnych form nauczania, większa aktywność młodzieży, ciekawe interaktywne zajęcia. A jeśli wróci pandemia, sprzęt będzie wykorzystywany do nauki zdalnej.

Podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli w Gminie Błonie
Kolejny projekt zrealizuje gmina Błonie. Fundusze europejskie wpłyną na edukację ponad 1,3 tys. uczniów, w tym 79 z niepełnosprawnościami. Zakupione wyposażenie IT trafi do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika, Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Hugona Kołłątaja, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Błoniu oraz do I Liceum Ogólnokształcącego.

Nowy sprzęt i oprogramowanie dla 11 szkół z Gminy Góra Kalwaria
Zakup sprzętu i oprogramowania do prowadzenia zajęć z robotyki i programowania – 144 stanowiska, a także wprowadzenie nowoczesnych form nauczania z wykorzystaniem TIK to główne założenia projektu, który zrealizuje gmina Góra Kalwaria. Pomogą fundusze europejskie. Do 11 szkół podstawowych trafi taki sprzęt jak: monitory interaktywne, klocki do robotyki, tablice interaktywne czy komputery przenośne. Ze wsparcia skorzysta ponad 2,3 tys. uczniów i ponad 390 nauczycieli. W tej grupie będą także uczniowie z niepełnosprawnościami. Projekt ma charakter innowacyjny.

Przygotowane zostaną materiały dydaktyczne pt: „Metody aktywizujące w pracy z uczniem z wykorzystaniem zestawów do robotyki i programowania, dla każdego z dwóch poziomów nauczania”.

Nowo zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany do prowadzenia zajęć edukacyjnych w formie stacjonarnej, w nauce hybrydowej oraz w formule zdalnej. Zwiększą się możliwości prowadzenia zajęć z dostępem do ciekawych pomocy dydaktycznych, dzięki czemu poprawi się atrakcyjność lekcji.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.