5 osób zatrzymanych. Przejęte automaty i gotówka pochodząca z nielegalnego procederu

Działania otwockich policjantów na co dzień zajmujących się problematyką nieletnich doprowadziły do ustalenia lokalu na terenie gminy Wiązowna, gdzie prowadzono nielegalne gry hazardowe. Funkcjonariusze ujawnili tam 71 automatów, które zostały zajęte i przekazane do magazynu likwidacyjnego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz gotówkę w kwocie 13 tys. złotych. Na miejscu zatrzymano 5 osób w wieku 30-38 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

W zeszłym tygodniu, policjanci ogniwa do spraw nieletnich i patologii sprawdzili budynek znajdujący się na terenie gminy Wiązowna. Od jakiegoś czasu był on w zainteresowaniu otwockich funkcjonariuszy. W środku lokalu zastali 5 osób w wieku 30-38 lat, którzy stali się bardzo nerwowi oraz ujawnili automaty do gier hazardowych. Na miejsce natychmiast wezwali wsparcie kolegów specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej i korupcji.

W toku czynności procesowych otwoccy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli 71 sztuk maszyn, rejestratory i gotówkę pochodzącą z tego nielegalnego procederu w kwocie bliskiej 13 tys. złotych. Przeprowadzone eksperymenty procesowe potwierdziły nielegalny charakter 57 automatów o wartości 684 tys. złotych, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych trafiły do depozytu Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Cała piątka zatrzymanych osób już usłyszała zarzuty. W tej sprawie toczy się postępowanie karno-skarbowe pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.