72-latek ukradł w sklepie telefony. Został złapany na gorącym uczynku

W ręce płońskich stróżów prawa wpadł 72-latek, który ukradł w sklepie ze sprzętem AGD i RTV dwa telefony komórkowe o wartości kilku tysięcy złotych. Ujęcia seniora na gorącym uczynku dokonali pracownicy sklepu. Amatorowi cudzych rzeczy grozi nawet 5 lat więzienia.

Wczoraj po południu dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży telefonu, do której doszło w jednym ze sklepów ze sprzętem AGD i RTV na terenie Płońska. Sprawca kradzieży został ujęty przez pracowników sklepu „na gorącym uczynku”. Skierowani na miejsce funkcjonariusze, w rozmowie z pracownikami sklepu, ustalili, że zatrzymany starszy mężczyzna zabrał ze sklepowej ekspozycji telefon komórkowy o wartości ponad 5 000 zł. Senior schował zdobycz do kieszeni, opuścił teren sklepu i wyszedł na parking. Tam został ujęty.

Podczas legitymowania okazało się, że sprawca kradzieży ma 72-lata i jest mieszkańcem Płońska. Mężczyzna stwierdził, że z uwagi na stan zdrowia i przyjmowanie leków momentami nie panuje nad swoim zachowaniem. Dodał również, że ukradł telefon bo mu się spodobał i chciał go mieć dla siebie. Okazało się, że nie była to pierwsza kradzież dokonana przez 72-latka w tym sklepie. Kamery monitoringu zarejestrowały jak mężczyzna pod koniec lipca br. również z ekspozycji sklepu ukradł telefon komórkowy wart blisko 4800zł. W obu przypadkach senior zdjął zabezpieczenia mające chronić przed kradzieżą.

Zatrzymany płońszczanin usłyszał dwa zarzuty związane z kradzieżą. Zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.