sobota, 31 lipca 2021

Akcja honorowego krwiodawstwa w KW PSP w Warszawie

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie odbyła się akcja krwiodawstwa. Podczas uroczystego rozpoczęcia mazowiecki komendant wojewódzki PSP bryg.

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie odbyła się akcja krwiodawstwa. Podczas uroczystego rozpoczęcia mazowiecki komendant wojewódzki PSP bryg. Jarosław Nowosielski podziękował krwiodawcom za liczne przybycie i podkreślił, że idea honorowego oddawania krwi jest mu bliska. Komendant zapewnił, że tradycja organizowania akcji krwiodawstwa w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie będzie kontynuowana.

Podczas rozpoczęcia akcji Zarząd klubu JHDK przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie podziękował nadbryg. w st. spocz. Bogdanowi Łasicy oraz st. bryg. w st. spocz. Mirosławowi Jasztalowi za lata dobrej współpracy na rzecz honorowego krwiodawstwa. Prezes Klubu podziękował także mazowieckiemu komendantowi wojewódzkiemu PSP bryg. Jarosławowi Nowosielskiemu za wsparcie na rzecz bieżącej działalności Klubu JHDK.

Podczas akcji krwiodawstwa chęć oddania krwi wyraziło 69 osób, z czego 60 zostało dopuszczonych do oddania krwi. Wśród krwiodawców byli m. in. : st. bryg. Dariusz Stumski – zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP, funkcjonariusze i pracownicy cywilni KW PSP w Warszawie, funkcjonariusze i pracownicy z KP/M PSP z terenu województwa mazowieckiego (KM PSP m.st. Warszawy, KM PSP w Siedlcach, KM PSP w Płocku, KP PSP w Sochaczewie, KP PSP w Garwolinie, KP PSP w Grodzisku Mazowieckim, KP PSP w Wołominie), druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Mazowsza (m. in. OSP w Wojciechowicach i Michałowie Dolnym).

Podczas akcji krwiodawstwa zebrano 27 litrów krwi, która przekazana zostanie dla Pana Andrzeja Pyszniaka i Pana Józefa Domaraczeńko, którzy walczą o zdrowie i życie.

Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy!.


Nasi partnerzy