Anonimowe zgłoszenie pomogło zatrzymać nietrzeźwego kierowcę

Zgłoszenie przekazane przez anonimowego rozmówcę doprowadziło do zatrzymania pijanego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierującego pojazdem marki Fiat Seicento ponad 2.5 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że 63-latek poruszał się pojazdem posiadając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna oraz pozbawienia wolności do lat 5.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku otrzymał zgłoszenie, że kierujący pojazdem marki Fiat Seicento, który jedzie przez miejscowość Golądkowo, prawdopodobnie jest nietrzeźwy. We wskazany rejon natychmiast udali się policjanci ruchu drogowego.

Podejrzany pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. Podczas wykonywanych czynności policjanci potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego. Po zbadaniu stanu trzeźwości policyjnym alkomatem okazało się, że 63-letni mieszkaniec Warszawy ma w organizmie ponad 2.5 promila alkoholu oraz porusza się pomimo zakazu sądowego. Za popełnione przestępstwa, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Autor: st. sierż. Renata Soból

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.