Areszt dla 29-latka za rozbój popełniony w recydywie

Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo rozboju popełnione na obywatelu Ukrainy. Jak ustalili śledczy, sprawca tego zdarzenia wielokrotnie uderzył pokrzywdzonego w twarz, a następnie ukradł mu pieniądze w kwocie 2500 zł. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo.

11 grudnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść w pobliżu jednego z hosteli na terenie miasta. Zajmujący się sprawą funkcjonariusze ustalili, że sprawca zwabił poszkodowanego obywatela Ukrainy przed budynek, a następnie wielokrotnie uderzył go w twarz, po czym z kieszeni jego kurtki wyjął portfel i zabrał 2500 zł. Legionowscy policjanci zajmujący się tym zdarzeniem już następnego dnia ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 29-letni mieszkaniec Legionowa. Stróże prawa zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że 29-latek popełnił ten czyn w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Na wniosek śledczych, decyzją sądu zatrzymany mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 18 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agata Halicka

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.