sobota, 25 września 2021

Areszt dla 44-latka

Areszt to środek zapobiegawczy, który zastosował sąd wobec 44-latka. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Legionowa, po tym jak jego żona powiadomiła o stosowaniu przez niego przemocy psychicznej i fizycznej. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z legionowskiej komendy zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 44-latek wobec swojej żony. Jak ustalili mundurowi mężczyzna w trakcie awantur domowych ośmieszał i wyzywał żonę, szarpał kobietą, bił po głowie. Agresor natychmiast po złożeniu przez pokrzywdzoną zawiadomienia został zatrzymany. W momencie zatrzymania był nietrzeźwy, a badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Na podstawie zgromadzonego przez dochodzeniowców materiału dowodowego, prokurator wystąpił do sadu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu. Sąd w Legionowie przychylił się do wniosku i teraz 44-latek najbliższe trzy miesiąc spędzi za kratkami.

Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.

podkom. Justyna Stopińska


Nasi partnerzy