Areszt dla sprawców rozboju

Grójeccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Na wniosek śledczych sąd aresztował ich na 3 miesiące, w związku z zarzutami dokonania rozboju. Mężczyźni zaatakowali przechodnia niebezpiecznym narzędziem i ukradli walizkę. Mieszkańcom Grójca grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w Grójcu w sobotę, 28 stycznia br. Grójecki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w godz. 19:00-20:00 w okolicy dworca autobusowego doszło do przestępstwa. Nieznani mężczyźni pobili obywatela Ukrainy, uderzając go m. in. szklaną butelką w głowę, a następnie zabrali mu walizkę z zawartością rzeczy osobistych i laptopa. Grójecka Policja 30 stycznia br. opublikowała apel do mieszkańców z prośbą o przekazywanie jakichkolwiek informacji w tej sprawie.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Kryminalni wytypowali osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem. Intensywne działania grójeckich funkcjonariuszy oraz zebrany materiał dowodowy pozwoliły na zatrzymanie dwóch mieszkańców Grójca w ciągu 5 dni po zdarzeniu. 24 i 29-latek trafili do policyjnego aresztu.

Napastnicy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty dokonania rozboju. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na najbliższe 3 miesiące. Za rozbój grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.