Areszt za liczne oszustwa internetowe

Ponad 30 osób nie otrzymało przedmiotów za które zapłacili, ani zwrotu pieniędzy. Oszust z Sochaczewa został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Sochaczewa zamieszczał na portalu społecznościowym ogłoszenia dotyczące sprzedaży różnych przedmiotów – klocków dla dzieci, sztućców, zestawów porcelany i innych przedmiotów w bardzo atrakcyjnej cenie. Oferty cieszyły się dużym zainteresowaniem użytkowników portalu, którzy wpłacali od kilkudziesięciu do kilkuset złotych na numery kont wskazane przez sprzedającego.

W rzeczywistości sochaczewianin nie posiadał przedmiotów, które wystawiał do sprzedaży. Oszukanych zostało ponad 30 osób, ale policjanci są przekonani, że pokrzywdzonych jest zdecydowanie więcej.

Kryminalni ustalili, że sprawcą jest 30-latek z Sochaczewa. Mężczyzna ukrywał się przed stróżami prawa, ponieważ dodatkowo był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z sochaczewskiej jednostki i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał 32 zarzuty oszustw na szkodę osób mieszkających w różnych rejonach Polski. Do sądu trafił wniosek o zastosowanie wobec 30-latka środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym. Po zapoznaniu się z zebranych materiałem, sad zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.