czwartek, 08 grudnia 2022

Areszt za potrącenie i inne przestępstwa

Policjanci z Czosnowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o cztery przestępstwa. 42-latek kierujący Kią miał w wydychanym powietrzu ponad 4 promile alkoholu i potrącił rowerzystę, po czym oddalił się nie udzielając chłopcu pomocy. Podczas zatrzymania próbował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, a następnie groził im zwolnieniem ze służby. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie gminy Czosnów. Kierowca kia, potrącił jadącego prawidłowo ścieżką rowerową 15-letniego chłopca. Następnie, nie udzielając pomocy poszkodowanemu rowerzyście odjechał autem z miejsca zdarzenia, pozostawiając urwane lusterko od swojego pojazdu. Nastolatek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do miejscowości Jesionka natychmiast udali się funkcjonariusze z czosnowskiego komisariatu oraz policjanci wydziału ruchu drogowego. Mundurowi bardzo szybko ustalili kto może być sprawcą tego zdarzenia. Następnie udali się na jedną z posesji w gminie Czosnów, gdzie ujawnili zaparkowany na podwórku pojazd kia z urwanym lusterkiem, a w pomieszczeniach gospodarczych kompletnie pijanego 42-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w wydychanym powietrzu miał ponad 4 promile alkoholu.

Mężczyzna podczas zatrzymania w zamian za odstąpienie od czynności służbowych próbował wręczyc policjantom korzyść majatkową. Żeby tego było mało, groził im też zwolnieniem z pracy, jeśli go zatrzymają.

42-latek z gminy Czosnów noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu został doprowadzony do nowodworskiej prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty.

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Teraz 42-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha


Zobacz również