Areszt za potrącenie i ucieczke z miejsca oraz nie udzielenie pomocy

Na 3 miesiące do aresztu trafił 52-latek, który podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego w Gościminie Wielkim gm. Nowe Miasto i nieudzielenie pomocy poszkodowanym. Mężczyzna po zdarzeniu ukrywał się przed organami ścigania. Sam zgłosił się do płońskiej jednostki policji. Grozi mu do 3 lat więzienia.

W niedzielę (27.08) około godz. 18 w miejscowości Gościmin Wielki gm. Nowe Miasto doszło do potrącenia dwojga pieszych idących poboczem przez samochód osobowy. Kierujący samochodem odjechał z miejsca, nie udzielając pomocy poszkodowanym. 35-letni mężczyzna i 5-letni chłopiec z obrażeniami ciała trafili do szpitali. Dziecko zostało przetransportowane do placówki medycznej pogotowiem lotniczym.

Zajmujący się tą sprawą policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny, dokumentację fotograficzną i przesłuchali świadków. Od razu podjęli też wszystkie możliwe czynności, by jak najszybciej ustalić dane pojazdu biorącego udział w zdarzeniu oraz odnaleźć osobę, która nim kierowała.

Kilka godzin później, w nocy dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze auta niedaleko jednej z miejscowości na terenie gm. Joniec. Okazało się, że jest to prawdopodobnie szukany przez funkcjonariuszy pojazd.

Zgromadzony w ramach prowadzonego postępowania materiał dowodowy pozwolił policjantom wytypować jako sprawcę wypadku 52-letniego mieszkańca pow. płońskiego. Mężczyzna ukrywał się jednak przed organami ścigania. W minioną niedzielę, 10 września sam zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku i został zatrzymany.

52-latkowi przedstawiony został zarzut spowodowania wypadku drogowego, ucieczki z jego miejsca oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanym. Grozi mu do 3 lat więzienia. Kara ta może zostać zaostrzona przez sąd. Mieszkaniec pow. płońskiego decyzją sądu, a na wniosek policji i prokuratury już trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.