Areszt za usiłowanie zabójstwa

Sokołowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego brata. Agresor zaatakował siekierą w tył głowy, groził również pozbawieniem życia. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

18 sierpnia dyżurny sokołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Ceranów awanturuje się pijany mężczyzna, który posiada przy sobie niebezpieczne narzędzie. Na miejscu policjanci zastali 38-letniego mężczyznę z ranami tłuczonymi głowy. Poinformował funkcjonariuszy, że podczas wykonywania prac w gospodarstwie brat uderzył go siekierą w tył głowy oraz wypowiadał groźby pozbawienia życia wobec domowników. Pokrzywdzony został przetransportowany przez karetkę pogotowia do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Obecny na miejscu 42-letni sprawca został zatrzymany, usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz kierowania gróźb karalnych. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Sokołowie Podlaskim został aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

st.sierż. Aleksandra Głuchowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.