Areszt za usiłowanie zabójstwa

Sokołowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego brata. Agresor zaatakował siekierą w tył głowy, groził również pozbawieniem życia. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

18 sierpnia dyżurny sokołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Ceranów awanturuje się pijany mężczyzna, który posiada przy sobie niebezpieczne narzędzie. Na miejscu policjanci zastali 38-letniego mężczyznę z ranami tłuczonymi głowy. Poinformował funkcjonariuszy, że podczas wykonywania prac w gospodarstwie brat uderzył go siekierą w tył głowy oraz wypowiadał groźby pozbawienia życia wobec domowników. Pokrzywdzony został przetransportowany przez karetkę pogotowia do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Obecny na miejscu 42-letni sprawca został zatrzymany, usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz kierowania gróźb karalnych. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Sokołowie Podlaskim został aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

st.sierż. Aleksandra Głuchowska