piątek, 09 grudnia 2022

Areszt za znaczną ilość narkotyków

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 31-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna zgodnie z decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców Pruszkowa, który jest poszukiwany, może posiadać znaczną ilość narkotyków. W celu weryfikacji tej informacji udali się w rejon miejsca zamieszkania, gdzie zauważyli mężczyznę wsiadającego do pojazdu. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli.

W trakcie czynności kryminalni ujawnili przy 31-latku krystaliczną substancję koloru żółtego. Podczas przeszukania mieszkania znaleźli w szafkach kuchennych i zamrażalce kilkanaście woreczków foliowych z różnymi substancjami koloru białego, szarego i żółtego. Całość została zabezpieczona do badań.

Mężczyzna po zatrzymaniu został osadzony w policyjnym areszcie. Sprawdzenie w policyjnym systemie potwierdziło, że jest on poszukiwany przez Sąd rejonowy w Garwolinie celem odbycia kary pozbawienia wolności na okres 1 roku i 8 miesięcy.

Po badaniach w Laboratorium Kryminalistycznego KSP, okazało się że zabezpieczone substancje to amfetamina, mefedron i metamfetamina o łącznej wadze 1,5 kilograma.

Przygotowany przez dochodzeniowców z Pruszkowa materiał dowodowy, trafił do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie. Tam zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

kom. Karolina Kańka


Zobacz również