piątek, 14 maja 2021

Areszt za znaczną ilość narkotyków

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie zatrzymali 33-latka. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczyli znaczną ilość amfetaminy, metaamfetaminy, tabletki ekstazy oraz

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie zatrzymali 33-latka. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczyli znaczną ilość amfetaminy, metaamfetaminy, tabletki ekstazy oraz torebki foliowe tzw. „dilerki”, wagi elektroniczne i młynki. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty, a sąd zastosował wobec niego areszt na okres 3 miesięcy.

Policjanci z wydziału kryminalnego pruszkowskiej komendy, zatrzymali 33-latka. Mężczyzna podejrzewany był o posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz o kierowanie gróźb i zniszczenie mienia. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, należących do 33-latka, policjanci ujawnili ponad 386 sztuk tabletek ekstazy, ponad 80 gramów amfetaminy oraz blisko 43 gramów metaamfetaminy. Ponadto zabezpieczyli trzy wagi elektroniczne, puste „dilerki” i młynki.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy śledczy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, gdzie prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzuty. 33-latek usłyszał zarzut znacznej ilości środków odurzających, gróźb karanych kierowanych wobec byłej partnerki i zarzut zniszczenia mienia. Sąd w Pruszkowie przychylił się do wniosku prokuratury i policji i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat.


Nasi partnerzy