Areszt za znęcanie oraz napaść na policjnatów

Sąd Rejonowy w Grójcu aresztował na trzy miesiące mężczyznę, który został zatrzymany po tym, jak wszczął w domu awanturę, a następnie znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów.

Policjanci z Grójca na podstawie nakazu doprowadzenia zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Belsk Duży. Następnego dnia mężczyznę doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Grójcu, gdzie usłyszał trzy zarzuty. Przede wszystkim znęcania się psychicznego nad niepełnosprawną matką. Dwa kolejne zarzuty dotyczyły interwencji przeprowadzonej wobec sprawcy przemocy, który znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy Policji.

Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. Za znęcanie się zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat, natomiast za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi kara do 3 lat więzienia.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.