Areszt za znęcanie się nad rodziną

Pułtuscy policjanci zatrzymali 62-latka podejrzanego o stosowanie przemocy wobec najbliższych członków rodziny. Sąd Rejonowy, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez funkcjonariuszy, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Pułtuscy policjanci zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 62-latek wobec swojej żony i córki. Jak ustalili mundurowi awantury, wyzwiska, groźby i przemoc w tej rodzinie trwały od kilkunastu miesięcy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom bezsprzeczne podstawy, żeby przedstawić mężczyźnie zarzuty popełnienia przestępstw. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad najbliższymi. Sąd Rejonowy w Pułtusku, na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować i powiadomić odpowiednie instytucje.

Autor: sierż. Renata Soból

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.