Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Aresztowany za rozbój na seniorce

Skuteczna praca grodziskich policjantów zakończyła się tymczasowym aresztowaniem 37-latka. Ustalony i zatrzymany przez kryminalnych mężczyzna usłyszał w grodziskiej Prokuraturze Rejonowej zarzut dokonania rozboju na szkodę 93-letniej kobiety. Za to przestępstwo grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany był wcześniej karany za podobny czyn i odpowie w warunkach recydywy.

Działania grodziskich policjantów rozpoczęły się natychmiast po zgłoszeniu starszej mieszkanki gminy o napaści na nią w jej domu i zabraniu pieniędzy przez nieznanego mężczyznę. Intensywna praca kryminalnych w tej sprawie pozwoliła na szybkie wytypowanie napastnika. Podejrzany przez kilka tygodni ukrywał się i zmieniał miejsca zamieszkania. Gdy tylko funkcjonariusze ustalili jego aktualny adres, pojechali go tam zatrzymać. Na miejscu zabezpieczyli elementy garderoby, które miał na sobie w dniu przestępstwa. 37-latek trafił do policyjnej celi.

Zgromadzone materiały z wykonanych przez policjantów czynności dochodzeniowo-śledczych zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. Tam też zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju. Na wniosek prokuratury sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 12 lat pozbawienia wolności. 37-latek był wcześniej karany za podobny czyn i odpowie w warunkach recydywy.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.