Awnturnik z pociągu zatrzymany

Ciechanowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym pasażerze pociągu. Mężczyzna nie miał zamiaru opuścić pociągu, dlatego po pojawieniu się funkcjonariuszy schował się pod fotelami w przedziale. 31-latek nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia, odmówił też podania swoich danych osobowych. Ostatecznie policjanci wyprowadzili mężczyznę z pociągu. Za popełnione wykroczenia odpowie teraz przed sądem.

W miniony poniedziałek (25.09) około godz. 3.10 do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie, z którego treści wynikało, że w pociągu relacji Kraków- Kołobrzeg awanturuje się jeden z pasażerów. Kierownik pociągu poprosił Policję o interwencję na dworcu PKP przy ul. Sienkiewicza. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna zachowywał się niezgodnie z regulaminem, był agresywny, zakłócał spokój i porządek publiczny. Pasażer jednak nie miał zamiaru opuścić pociągu i po przybyciu na miejsce policjantów z Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego schował się pod siedzeniami przedziału. Awanturnik nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, stawiał czynny i bierny opór, cały czas trzymając się za siedzenia. Odmówił też podania swoich danych osobowych. Mężczyzna na tyle mocno trzymał się przedziałowych foteli, że niezbędna była pomoc strażaków z PSP w Ciechanowie, którzy musieli wymontować siedzenia, aby ciechanowscy mundurowi mogli zatrzymać awanturnika.

Po wyprowadzeniu awanturnika z pociągu okazało się, że jest nim 31-letni mieszkaniec powiatu białostockiego. Sprawa 31-latka trafi do sądu. Białostoczanin odpowie za zakłócanie spokoju i porządku publicznego, odmowę podania danych osobowych oraz niestosowanie się do poleceń wydanych przez funkcjonariuszy.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.